Русский

Новини МИ ПРАЦЮЄМО ЗАРАДИ ЗАХИСТУ ЗАКОННИХ ПРАВ НАШИХ КЛІЄНТІВ

Припинена діяльність кардшарингового осередку в Чернівецькій та Львівській областях

Працівниками відділу протидії кіберзлочинам припинено діяльність кардшарингового осередку на територіях Чернівецької та Львівської області. Про це повідомляється на сайті Департаменту Кіберполіції України.

Кримінальне провадження було відкрито на підставі заяви правовласника, який фіксував незаконне втручання в роботу його телекомунікаційних мереж та як наслідок здійснювали трансляцію та ретрансляцію телеканалів “Футбол 1” та “Футбол 2”, без відповідної згоди власника авторського права та суміжних прав.

Під час досудового розслідування встановлено, що мешканці Чернівецької та Львівської областей організували незаконне підключення до телебачення за допомогою супутникових систем, за що отримували грошові кошти. На даний час відомо про близько 300 клієнтів, яким горе бізнесмени налаштовували незаконну трансляцію програм телепередач за що одноразово отримували в середньому до 4500 грн. Надання незаконних послуг рекламувалось на спеціально створеному веб-сайті, де й було зазначено перелік надання незаконних послуг.

У ході проведення обшуків поліцейськими виявлено та вилучено дві одиниці комп’ютерної техніку та електронні носії інформації, безпосередньо з яких здійснювалося розповсюдження протиправного контенту. Також виявлено декілька десятків ресиверів для прийому супутникового сигналу з модифікованим програмним забезпеченням, комп’ютерну техніку та флеш-накопичувачі за допомогою якої здійснювались дані модифікації, мережеве обладнання, а також чорнові записи клієнтської бази вже підключених абонентів, списки встановлюваних телеканалів та інструкції для вищевказаного приладдя.

За результатами проведення відповідних експертиз, особам будуть оголошені підозри в скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст. 176 Кримінального кодексу України, а саме в порушенні авторського права і суміжних прав, а також ч.2 ст. 361 КК, а саме в несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку.

Санкції зазначених статей передбачають позбавлення волі на строк до 6 років.