Русский

Новини МИ ПРАЦЮЄМО ЗАРАДИ ЗАХИСТУ ЗАКОННИХ ПРАВ НАШИХ КЛІЄНТІВ

Власник київського готелю виплатить 64 тис. гривень компенсації за незаконне використання телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2» без відповідного дозволу правовласника

ВІНДЕКС веде постійну роботу із забезпечення захисту прав інтелектуальної власності ТОВ «ТРК «Україна» під час використання програм телеканалів «Футбол 1», «Футбол 2», «Україна», «НЛО-TV», «Індиго TV» серед закладів HoReCa (готелів, ресторанів, кафе).

Відповідно до законодавства України, публічний показ програм телеканалів може здійснюватися тільки на підставі відповідного договору з правовласником або його представником. Суб’єктам підприємницької діяльності слід мати на увазі, що публічне використання це окремий правовий режим, який не охоплюється звичайним договором із провайдером. Має бути окремий договір саме на використання у якості Спеціального абонента (закладу HoReCa). Крім того, не всі провайдери мають право укладати таки договори із закладами HoReCa.

За відсутності спеціального договору на використання програм телеканалів «Футбол 1», «Футбол 2», «Україна», «НЛО-TV», «Індиго TV», таке використання є порушенням авторського права та суміжних прав «ТРК «Україна», що дає підстави для судового захисту.   

Так, проти одного із столичних готелів було подано позов за те що у номерному фонді готелю використовувались програми (передачі) телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2» без відповідного дозволу. Готель мав лише договір з провайдером кабельного телебачення на індивідуальне домашнє користування, тобто в колі сім'ї, в квартирах, домогосподарствах.

03 жовтня ц.р. Київський апеляційний господарський суд прийняв рішення, яким задовільнив позов «ТОВ «ТРК «Україна» та постановив стягнути з власника готелю 64 тис. грн. компенсації та понад 6 тис. грн. витрат по сплаті судового збору.  Також власнику готелю забороно подальше використання телеканалів «Футбол 1» та «Футбол 2» без укладання відповідного ліцензійного договору із «Телерадіокомпанія «Україна».

«Це поширене порушення в країні, і пов'язане воно в першу чергу з тим, що багато суб'єктів ринку не знають про те, що це різний правовий режим, і що навіть не всі провайдери, які ретранслюють телеканали «Футбол 1» та Футбол 2», мають право на передачу подібних прав» - розповідає юридичний представник телеканалів Телерадіокомпанія «Україна», директор юридичної фірми «Віндекс» Павло Миколюк.

«Частина провайдерів має право ретранслювати тільки для домашнього використання, в колі сім'ї, в квартирах, домогосподарствах. А інша частина провайдерів, яка купила це право, можуть надавати право для публічного показу в закладах, тобто в кафе, барах, ресторанах, і в готелях в тому числі» - зазначає Миколюк.

Як пише «Сьогодні», найбільш простий спосіб вирішити цю проблему - поцікавитися у свого провайдера кабельного телебачення, чи немає у нього власних домовленостей з правовласниками і спеціальних пакетів з правом публічної трансляції телеканалів. Більшість питань з правами на публічний показ вирішуються простим переходом із звичайного пакета цифрового телебачення на спеціальний бізнес-пакет.

ВІНДЕКС здійснює постійний моніторинг закладів HoReCa на предмет належного використання програм телеканалів «Футбол 1», «Футбол 2», «Україна», «НЛО-TV», «Індиго TV». Тим, хто не має відповідного дозволу на використання телеканалів в комерційній діяльності загрожує судове переслідування та штраф у розмірі від 32 тис. за кожний телеканал.


Про це пишуть: Сьогодні